BASIN ODASI
Haberler & Bültenler
11.12.2014
Günümüz ticaretinde artan rekabet koşullarında lojistik sektörünün en önemli maliyeti olan akaryakıt son derece önem arz etmektedir. Tek kalemde toplam genel giderin sektörüne göre % 50 ile %60’ını oluşturan akaryakıt harcaması firmaların karlılıklarında en önemli etken haline gelmiştir . Koçaslanlar Renault Trucks yakıt tasarrufunda ki lider araçları ve satış sonrası müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile kendi bölgelerinde taşımacılık sektörünün tercih sebebi olmaya artarak devam ediyor.
2000 yılında nakliye işine başlayan, şuan sektöründe 110 adetlik araç parkı ile rekabetçi, kaliteli hizmet anlayışına sahip ,lojistik sektöründe yeniliklere açık, her türlü liman hizmetlerini, tahliye işlerini, gemi boşaltma ve yükleme işlerini, ağır nakliye hizmeti, ADR’li yük taşımacılığı yapan ve sektöre yön veren firmalardan olan Akran Nakliye ile Koçaslanlar Renault Turcks ve Bursa Ağır Vasıta Tırsan Treyler iş ortaklığı 50 adet çekici ve 50 adet treyler siparişi ile güç kazandı.
Akran Nakliye Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz 50 adetlik siparişlerinin ilk partisi olan 25 adet Renault Trucks 430.19 Premium çekici ve 25 adet Tırsan Treylerlerini geçtiğimiz günlerde Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ve Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan’dan yapılan tören ile teslim aldı. Törende, Renault Trucks Bölge Satış Müdürü Coşkun Saraç ve Koçaslanlar Otomotiv Satış Direktörü Mehmet Demir’de hazır bulundu. Koçaslanlar Otomotiv’in ev sahipliğinde yapılan teslimat töreninde Ayhan Korkmaz’a plaketi ve araçlarının anahtarı Mahmut Koçaslan tarafından takdim edildi.
Teslimat töreni sırasında Akran Nakliye Yönetim Kurulu Başkanı sayın Ayhan Korkmaz “ Müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak; yakıt tasarruflu araçlarla mümkündür. Bu sebeple ki yakıt tüketimi konusunda cimri, kazan kazan odaklı, 2. el değeri yüksek, satış sonrası hizmetleri ile karşılıklı güven içerisinde olduğumuz Koçaslanlar Renault Trucks ve Bursa Ağır Vasıta Tırsan Treyler markaları ile flomuzu güçlendirmekten son derece memnununuz” dedi
Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mahmut Koçaslan ise “Akran Nakliye ile iş birliği içerisinde olmaktan son derece memnun olduklarını belirterek. Amacımız satış sonrası müşteri memnuniyetini her zaman birinci planda tutmaktır. Verdiğimiz hizmetin ciddiyetinin bilinci ile Koçaslanlar Renault Trucks ve Volvo Trucks olarak Bursa, Balıkesir, Denizli, Düzce, Eskişehir, İzmir ve Kocaeli’nde ayrıca Bursa Ağır Vasıta Tırsan olarak Bursa’da bulunan satış ve satış sonrası hizmet noktalarımızda 7/24 müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Koçaslanlar Grubu olarak; kara yolunda hareket eden her segmente hitap ediyoruz. Otomobilden hafif ticariye, hafif ticariden minibüs – otobüs yolcu grubuna, kamyondan çekicilere, çekicilerden treyler grubuna ve soğuk zincire hitap eden Carrier marka soğutucu bayiliklerimiz ile müşterilerimize tek noktada çözüm hizmeti sağlamaktayız.” dedi