KURUMSAL
Faaliyet alanları

Koçaslanlar Holding çatısı altında 9 farklı şirketimiz bulunmaktadır. Şirketlerimizin faaliyer alanları aşağıda belirtilmiştir;

Koçaslanlar Otomotiv;
1998 yılından bu yana 147 personel ile İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerinde hizmet vermektedir.
Renault Trucks markasını bünyesinde bulunduran Koçaslanlar Otomotiv, 4 ayrı plazada toplam 32.000 m2 alan içinde satış ve satış sonrası tüm hizmetleri vermektedir.

Lokman Koçaslan Otomotiv;
Lokman Koçaslan Otomotiv, 2016 yılından bu yana 72 personel ile Bursa, Balıkesir ve Eskişehir illerinde hizmet vermektedir. MAN ve TIRSAN markalarını bünyesinde bulunduran Lokman Koçaslan Otomotiv, MAN & TIRSAN markalarına toplam 24.000 m2 alan içerisinde satış ve satış sonrası tüm hizmetleri vermektedir.

Bursa Ağır Vasıta;
Bursa Ağır Vasıta Daf Trucks - Tırsan grubu, 2007 yılından bu yana 73 personel ile toplam 5.500 m2 alanda Bursa’da Beşevler ve Başköy şubeleri olarak iki ayrı lokasyonda hizmet vermektedir. Daf Trucks ve Tırsan bayiliklerini bünyesinde bulunduran Bursa Ağır Vasıta, Beşevler şubesinde Daf Trucks satış ve servis hizmetleri ile faaliyette olup, Başköy şubesinde de Tırsan servis hizmetleri vermektedir. Ayrıca
Bursa Ağır Vasıta Isuzu grubu, 2013 yılından bu yana 73 personel ile 3.200 m2 alan içerisinde Bursa ve Balıkesir şubeleri olmak üzere iki ayrı lokasyonda hizmet vermektedir. Isuzu bayiliğini bünyesinde bulunduran Bursa Ağır Vasıta, Bursa
şubesinde Isuzu satış ve servis hizmetleri ile faaliyette olup, Balıkesir şubesinde de Isuzu satış hizmetleri vermektedir.
Ayrıca Bursa Ağır Vasıta ikinci el lokasyonumuz da Bursa’da faaliyet göstermektedir.

Koçaslanlar Motorlu Araçlar;
Koçaslanlar Motorlu Araçlar, 2005 yılından bu yana 37 personel ile toplamda 3.500 m2 alanda Bursa İnegöl’de hizmet vermektedir. Renault ve Dacia bayiliğini bünyesinde bulunduran Koçaslanlar Motorlu Araçlar, sıfır ve ikinci el binek-hafif ticari araç satış ve servis hizmetlerinin yanı sıra filo kiralama hizmeti de vermektedir.

KHT Otomotiv;
KHT Otomotiv, 2012 yılından bu yana 26 personel ile toplamda 2.000 m2 alanda Bursa’da hizmet vermektedir. Karsan bayiliğinin yanı sıra, Hyundai markası için satış - satış sonrası ve ikinci el faaliyetleri göstermektedir.

KCS Dış Ticaret ve Mümessillik;
KCS Dış Ticaret, 2016 yılından bu yana 15 personel ile Türkiye’niin tamamına hizmet vermektedir. Ağır vasıta, treyler, otobüs, minibüs,hafif ticari ve binek araçlara ait orjinal yedek parçaları ile PAKCS markasına ait eşdeğer yedek parçaların yurtiçi ve yurtdışı toptan pazarlama faaliyetlerinde bulunduğu bir şirkettir. PAKCS, T.C Patent Kurumundan KCS şirketimiz adına tescillenmiş markamızdır. PAKCS, kendisine ait logo, kutu tasarımı ve renkleri, parça kodları, uluslararası barkod sistemi ile kendi marka standartlarını uygulamaya koymuştur. PAKCS markamız 10.000 kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulundurmaktadır.
Müşteriler ile sadece satış ekipleri vasıtası ile değil, kurduğu B2B bilgisayar sistemi ile de satışlarını gerçekleştirmektedir.

Koçaslanlar2;
Koçaslanlar2, 2009 yılından bu yana 20 personel ile İstanbul ve Bursa bölgesinde hizmet vermektedir. Koçaslanlar2 ikinci elde güvenli çözümler üretir. Müşterilerimiz İstanbul Orhanlı, Bursa Nilüfer, Bursa İnegöl, Bursa Ovaakça  lokasyonlarımızın yanı sıra, internetten www.kocaslanlar2.com.tr adresi ile beraber Android ve IOS işletim sistemleri tablet ve telefonlarından K2 uygulamamızı indirerek araçlar hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabiliirler.

Koçaslanlar Akaryakıt;
Koçaslanlar Akaryakıt, 2010 yılından bu yana 12 personel ile Bursa’da hizmet vermektedir ve bünyesinde BP markasını bulundurmaktadır. Koçaslanlar BP, tüm Türkiye BP istasyonlarında geçerli olan taşıtmatik hizmetini müşterilerine ayrıcalıklı şekilde sunmaktadır. Ayrıca toptan akaryakıt satışı ile pompa fiyatından daha düşük ücretler ile özellikle inşaat-hafriyat-ağır vasıta grubu araçlarda yakıt maliyetlerini azaltmaktadır. Koçaslanlar BP Club kart ile ticari ruhsatlı araçlar pompa fiyatından indirimli yakıt alabilmektedirler. Tüm bunların yanında tesiste marketten kafeteryaya, oto yıkamadan restauranta kadar birçok bölüm müşterilerin hizmetine sunulmuştur.
Bursa-İzmir istikametinde otoban çıkışındaki ilk BP Akaryakıt İstasyonu’dur.